Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zápis z jednání "stavební komise" SVJ dne 18. září 2013

24. 9. 2013

Zápis z jednání výboru SVJ a stavební komise – 18. září 2013

 

přítomni:

Mgr.Blahoutová, poradkyně pro revitalizaci  a financování

členové výboru: p.Dolenská, p.Vlková, p.Kasalová, p.Klement

členové stavební komise: p.Kučerová, Mgr.Davídek, Ing.Pavlásek, Mgr.Pánik

omluveni: p.Sýpal

 

Mgr. Blahoutová - informovala o jednání, které proběhlo 12.9. v prostorách projekční společnosti Planstav. Za SVJ se schůzky zúčastnili: p.Dolenská, p.Šiman a p.Blahoutová, za Planstav Ing.Mužíková a Ing.Beneš. Byla předložena pracovní verze projektové dokumentace k připravované revitalizaci našeho domu. Připomínky ze strany SVJ  budou zapracovány do projektu. Planstav  předá projektovou dokumentaci, výkaz výměr, a energetický audit do 30.9. 2013

 

p.Dolenská - 18.9. byla výboru SVJ předána upravená nabídka firmy VOTO výtahy.(oproti původní nabídce cena snížena o cca 500.000,-)

 

Mgr.Pánik - informoval přítomné o prohlídce výtahů (Sýkora, Voto a Schindler)

 

Mrg.Blahoutová - na základě  srovnávací parametrů nabídek na rekonstrukci výtahů byly do druhého kole vybrány: firma výtahová technika Sýkora a výtahy VOTO.

S obchodními zástupci vybraných firem dohodne p.Dolenská fyzickou prohlídku výtahů v týdnu od 23. do 26.9. a vyrozumí p.Blahoutovou, ostatní členy výboru a stavební komise. 

 

Mgr.Blahoutová - se věnovala otázkám úvěru, informovala přítomné, že se od 5/2013 stále zvyšují úrokové sazby. Je třeba počítat s úvěrem a jeho splatností do 20 let, tudíž není na co čekat a bude nutné zažádat o úvěr co nejdříve. Stavební komisi předloženy nabídky několika bankovních institucí a spořitelny. Diskuse ze strany  přítomných byla zaměřena hlavně na výši úrokové sazby, fixaci úrokové sazby, blokaci úvěru apod.

Do druhého kole byly vybrány: ČSOB a ČS.

p.Blahoutová a p.Vlková – dojednají podmínky pro uzavření úvěru u ČSOB

p.Pavlásek – učiní dotaz v České Spořitelně

 

 zapsala: Dolenská