Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vloupání do kočárkoven v domě č. 29, 31, 33, 35 a 37

24. 2. 2013

Vlastníky ve vchodu domu č. 29 bylo 24. února 2013 v ranních hodinách zjištěno vloupání do místnosti kočárkovny.  Dle prvotního zjištění bylo k překonání zámku dveří od kočárkovny použito vylomení zámkové vložky s předcházejícím ulomením krycího štítku. Po vyrozumění policie a předsedkyně SVJ bylo kontrolou zjištěno, že ke stejnému způsobu vloupání došlo rovněž ve vchodech č. 31. 33, 35 a 37. Vloupání bylo provedeno do prostoru kočárkoven, ostatní nebytové prostory nebyly dle prvotního zjištění narušeny. Způsobené škody se zatím vyčíslují.

 

2013-02-24-285.jpg

2013-02-24-286.jpg

 

K vloupání dle všeho došlo v průběhu nočních hodin z 23. na 24. února 2013, přičemž vstupní dveře do domů nenesou žádné znaky zjevného poškození, v prostoru vestibulu bylo pachatelem provedeno zakrytí pohybového čidla osvětlení. Tato skutečnost svědčí o tom, že vloupání muselo být provedeno v době, kdy čidlo reaguje na pohyb, tj. při nedostatku denního světla. Podle informace pracovníků policie došlo v předcházející době ke ztrátě nebo odcizení svazku klíčů od domů, které používala poštovní doručovatelka. Tomu odpovídá i skutečnost, že vstupní dveře byly překonány bez poškození.

Výbor v této souvislosti vyzývá všechny vlastníky k provedení kontroly věcí uskladněných v kočárkovnách a o případných ztrátách předat informaci výboru.

Výborem bude provedeno v následujících dnech zakoupení nových zámkových vložek a jejich montáž do poškozených dveří kočárkoven.

Výbor apeluje na všechny vlastníky a uživatele bytů, aby věnovali zvýšenou pozornost pohybu neznámých osob v prostorech domu, dodržovali řádné zavírání vchodových dveří a v případě vpouštění osob do domu prostřednictvím dálkového ovládání se přesvědčili o koho se jedná.

24. února 2013                                                                   výbor SVJ